Зошто Алаба му ја затвори устата на Арнаутовиќ додека го навредуваше Алиоски?

По неговиот погодок за тимот на Австрија против Македонија, фудбалерот Марко Арнаутовиќ е тема за анализа и на австриските медиуми кои поставуваат дилема дали играчот со хрватски потекло го навредувал македонскиот репрезентативец Езгјан Џани Алиоски “Во финалето на прелиминарната рунда од групата Ц во 89-та минута Арнаутовиќ продира во казнениот простор, се сврти околу голманот … Continue reading Зошто Алаба му ја затвори устата на Арнаутовиќ додека го навредуваше Алиоски?