Зекири со семејството хоспитализиран на Инфективна

Мухамед Зекири, неговата сопруга и нивната тримесечна ќерка Далиа се хоспитализирани на Инфективната клиника во Скопје, тие се во стабилна состојба и со висока температура, соопшти министерот за здравство Венко Филипче.

Според министерот, се’ уште се тестираат луѓе кои се од кластерот на Зекири.