Зекири: ДУИ е најлошото нешто што им се случило на Албанците


Потпретседателот на СДСМ и пратеник, Мухамед Зекири во емисијата Клик Плус на ТВ21 изјави дека не ги сака ДУИ во коалиција и дека тие биле најлошото нешто што можело да им се случи на Албанците

Зекири упати сериозни критики кон ДУИ и како главен проблем на судските реформи ги обвини ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ и според него по судовите се уште работат луѓе кои се вработени од страна на Муса Џафери, Сашо Мијалков и Блерим Беџети.

Зеќири го обвини Беџети дека директно вработувал судии и затоа ситуацијата е ваква.

Во емисијата  Беџети се вклучи директно во дебата, преку телефонска линија и влезе во остра дебата со Зеќири. Беџети го обвини Зеќири дека работи под диктат на неговиот патрон, мислејќи на претседателот на СДСМ и побара ТВ дуел со Зеќири и Заев.