Заев за ФАЦ: Меркел ни ветуваше дека ако го решиме спорот со Грција…

Во интервју за Франкфуртер алгемајне цајтунг, кое е објавено на денот на закажаната средба со канцеларката Ангела Меркел, премиерот Зоран Заев предупредува на последиците доколку Македонија датум зџа отпочнуввање преговори со ЕУ. Заев вели дека добил ветувања и од функционерите на ЕУ и од германската канцеларка Меркел дека доколку се реши спорот за името со … Продолжи со читање Заев за ФАЦ: Меркел ни ветуваше дека ако го решиме спорот со Грција…