Заев и Османи со маски наздравија за Бајден, наспроти Пендаровски и Брнз (ФОТО)

Необична сцена доловува фотографијата од следењето на инаугурацијата на новоизбраниот американски претседател Џо Бајден во амбасадата на САД во Скопје.

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Бујар Османи со маски на лицето ги кренаа чашите со шампањско во чест на наследникот на Доналд Трамп, за разлика од претседателот Стево Пендаровски и од американската амбасадорка Кејт Брнз.

Тоа не помина незабележано и без реакција на социјалните мрежи: