Заев и Филипче и денеска на мотор, семејствата на починатите и болните во траор (ВИДЕО)

Во време кога многу луѓе се борат за болнички кревет и лекови, додека фирмите и вработените се борат за преживување, Заев и Филипче лабаво со мотори на ручек во Пештани.

Ова го пишува шефот на комисијата за надворешна политика во Собранието Антонио Милошоски кој објавува видео од премиерот Заев и министерот за здравство Венко Филипче кои по вчерашната прошетка со мотори во реканскиот крај и спиењето во хотел во селото Јанче денеска се снимени во Пештани.

Видеото на овој линк

Македонија само во последниве десетина дена загуби над 350 луѓе како жртва од Ковидот.