Заев честиташе победа без да ја спомене Македонија и доби жесток одговор

Екс премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев вечерва ја честиташе победата на ракометарите против Украина но притоа не го спомна името Македонија по што доби критики од фановите на Кире, Борко, Николче, Столе и останатите спортски херои.

Заев вообичаено земјата ја именува Северна Македонија а вечерва не напиша ништо. Мислеше дека лесно дека ќе помине само со знамето на земјата.

Коментарите најдобро покажуваат што мислат граѓаните за неспоменување на името на земјата по големата победа против Украина.