Заев: Бугарија пак ќе стави вето, да почекаме да им поминат изборите во март

Во денешното гостување на радио Канал 77, премиерот Зоран Заев рече дека е извесно дека до крајот на годината Македонија нема да ги почне преговорите со ЕУ. „Имаме уште малку време и простор, меѓутоа извесно е дека Бугарија месецов пак ќе стави вето. Мислам дека треба да почекаме да им поминат изборите во март, да размислуваат … Продолжи со читање Заев: Бугарија пак ќе стави вето, да почекаме да им поминат изборите во март