Заев: Ако Иванов се дрзне…(ВИДЕО)

Во вечерашното гостување на ТВ21 премиерот Зоран Заев изјави дека не верува дека претседателот на државата Ѓорѓе Иванов ќе ги амнестира осудените за упадот во собранието на 27 април.

„Впрочем има и други алатки ако се дрзне , на крајот на денот, да направи таква работа, тоа во рок од 30 дена е поништливо,. Така, да, за 30 дена ќе има нов претседател“, рече Заев.