Словенија шокирана по вчерашното тројно убиство во кое 35-годишен маж ја уби својата партнерка пред нивното дете, а потоа и нејзините родители.

Трагедијата се случи вчера во селото Гережа Вас кај Птуј.

Полицијата соопшти дека по пристигнувањето на местото на настанот пронашле 61-годишен маж и 35-годишна жена кои не давале знаци на живот и 58-годишна жена која била пренесена со сериозни повреди. во болницата каде набргу починала.

Полицијата во Марибор соопшти дека истрагата покажала дека сите лица биле во роднинска врска, пренесе Index.hr