Возачот на лидерот на ДУИ, пред пет дена бил приведен бидејќи управувал возило со регистарски таблички од друго возило, информира МВР.

Во полицискиот билтен од 26 декември се вели дека „Ш.И.(44) од село Зајас кичевско е приведен на 25.12.2018 година во Полициска станица Карпош, поради сомнение дека на патничкото моторно возило „ауди” кое го управувал има регистарски ознаки од друго возило. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, пенесе +инфо.