Водителката молеше за мир, Костадинов од СДСМ бараше збор, Стоилковски од ВМРО – ДПМНЕ не запре (ВИДЕО)

Жестока дебата на емисијата Само Вистина на Канал 5 во која учествуваа Костадин Костадинов пратеник од СДСМ и портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ Наум Стоилковски.

Само еден ден откако се судрија вербално пред седиштето на ВМРО – ДПМНЕ двајцата претставници на двете најголеми пратеници влегоа во жестока расправа во емисијата Само вистина со новинарката Елизабета Галевска.

Оваа емисија влегува во топ 10 најинтензивни дуели меѓу претставници на двете најголеми македонски партии.

Видете зошто