Во Волково пронајдена мртва девојка

Млада девојка утрово е пронајдена мртва во скопско Волково јавува Прес24.

Се уште нема информации во какви околности починала девојката ниту пак дали на нејзиното тело има траги на насилство. 
Од МВР официјално се уште нема потврда на оваа информација.

Вчера, на падините на Водно беше пронајдено телото на исчезнат скопјанец.