Во сообраќајка на скопска обиколница синоќа загина жена

Тешка сообраќајна несреќа се случи синоќа на скопската обиколница на клучката за Радишани, во која загина едно лице,додека повеќе лица се повредени, пренесува Република.

Неофицијално, станува збор за сопатничка која се превезувала на моторцикл, кој удрил во автомобил. Според првичните информации, настраданата е женско лице…