Oколу 20 припадници на ИСИС, биле уапсени во полициска акција која биле изведена утрово, дознава 24 Инфо.

Според неофицијални информации, полициската акција била изведена утрово околу 5 часот во повеќе градови во земјава, а запленето е големо количество на пешадиско оружје.

Сите уапсени се притворени, пишува порталот.