Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска најверојатно ќе си поднесе оставка од функцијата, се шпекулира во партиски кругови, јавува порталот плусинфо.мк.

Порталот пипува дека причина за оставката е вчерашното бегство на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, кого полицијата не успеа да го пронајде на домашната адреса за да му го врачи решението за домашен притвор за случајот „Таргет-Тврдина“.

Спасовски не е достапен за јавноста во текот на вчерашниот и денешниот ден.

Повеќе на овој линк