Владата набавува вазелин за полесен сексуален однос на ЛГБТ заедницата (ФОТО + НЕ Е ШЕГА)

Бизарна јавна набавка осамна вчера на страницата на Бирото за јавни набавки, со државни пари ќе се набавуваат 20.000 шишиња со лубрикант за „Здружението на граѓани Еднаквост за геј и лезбејки-ЕГАЛ Скопје“, објавува денеска порталот Лидер.мк

Тендерската документација за набавката до која стигна Економски Лидер е обемна, а во неа стои дека лубрикантите треба да бидат без вкус, без мирис и без боја, пишува порталот.


Повеќе во информацијата на лидер.мк