Владата демантира дека терорист на ИСИС добил македонски пасош

По прес конференцијата на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски кој рече дека македонски пасош издаден во 2018-та година добил и косовскиот државјанин Фитим Дема, член на радикалната терористичка група ИСИС, реагираа од Владата. „Владата најостро ги демантира и отфрла како невистинити тврдењата на пратеникот Антонио Милошоски дека наводно ‘премиерот Заев и министерот Спасовски делеле македонски … Продолжи со читање Владата демантира дека терорист на ИСИС добил македонски пасош