Братот на премиерот Заев, Вице Заев ја демантира информацијата на порталот Инфомакс.мк дека камионот кој попладнево бил запрен од МВР во Шуто Оризари бил во сопственост на негова фирма.

Во акцијата на полицијата со нецаринета стока се приведени две лица но тие не се вработени во фирма на Вице Заев се вели во демантот.

Целиот демант на Заев на Инфомакс.мк

Последна вест

Алкохолен инцидент во Собранието https://www.expres.mk/dojde-li-vreme-pratenicite-da-duvaat-dreger-pred-sednica/