Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 порача дека отворање на Уставот ќе има.

Како што вели, верува дека сите пратеници на опозициската ВМРО-ДПМНЕ не се против уставните измени.


Видео.