Верижен судар на „Партизанска“, булеварот блокиран (ВИДЕО)

Четири возила се судрија утрово на булеварот „Партизански одреди“ во Карпош 4, спроти трговскиот центар Антико, јавува Макфакс.

Делови од автомобилите „ходна“, „рено“ и „опел“, и едно такси возило, се расфрлани долж булеварот кој е блокиран.

Нема овредени, јавува Макфакс.

На терен нема брза помош, што значи дека нема повредени лица, но има две полициски екипи кои треба да направат увид како дошло до несреќата.