Вечер на Телма: Прва дебата на претседателските кандидати

Блерим Река, Гордана Силјановска, Стево Пендаровски, вечерва во 19,15 часот ќе се соочат во првата претседателска дебата.

Покрај вечерашното, предвидено е Река, Силјановска и Пендаровски да имаат уште три соочувања: на 12 април на МРТВ, на 14 на Сител и на 17 април на Алсат м.