Европската ракометна федерација (ЕХФ) на својот официјален налог на Твитер му посвети објава на македонскиот голман Никола Митревски, кој со своите 13 успешни интервенции стави печат врз спектакуларниот триумф на Македонија од 33:29 над светскиот и олимписки шампион Данска во квалификациите за Европското првенство 2022.