Тригодишно дете и неговите баба и дедо прегазени на пешачки

Тешка сообраќајка се случи синоќа во која се повредени тригодишно дете и неговата баба, додека дедото поминал со полесни повреди.

,,Детето го вадевме од под автомобилот“ сведочат граѓани.


Случајни минувачи велат дека пикап со велешки регистарски таблички удрил во нив на пешачкиот премин на булевар Србија во населба Аеродром.