Три години откога на арената „Филип Втори“ продефилираа Зидан, Мурињо, Роналдо, Погба…

На денешен ден пред три години Националната арена „Филип Втори Македонски“ во Скопје беше домаќин на Суперкупот на УЕФА меѓу Реал Мадрид и Манчестер јунајтед, во кој „кралевите“ славеа со 2:1.

Скопје и Македонија тој ден беа центарот на светот за љубителите на фудбалот, а 30.500 среќници на трибините имаа привилегија да ги видат великаните Зинедин Зидан и Жозе Мурињо на клупите, како и играчките величини Роналдо, Рамос, Модриќ, Бензема, Бејл, Крос, Де Хеа, Погба, Мхитарјан, Лукаку, Мата, Фелаини…

Касемиро и Иско беа стрелци за Реал, а намали Лукаку.