Трамп: „Јас се вратив“

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска ги напиша своите први објави на неговите обновени профили на Фејсбук и Јутјуб – повеќе од две години откако беше забранет поради немири во американскиот Капитол, објави Ројтерс.

„ЈАС СЕ ВРАТИВ!“ напиша Трамп на социјалните мрежи, објавувајќи видео од 12 секунди на кое се чини дека го одржува својот победнички говор по победата на изборите во 2016 година, извикувајќи „Жал ми е што чекам – комплицирана работа“.