Тортевски за вакцините од Вучиќ: Тоа е причина за оставка на Владата, никако успех

Адвокатот Александар Тортевски ја коментира „радосната вест“ од премиерот Зоран Заев дека српскиот претседател Александар Вучиќ му ветил 8.000 вакцини против Ковид-19 од производителот „Фајзер“.