Според неофицијалните информации кои ги објавува Канал 5 ноќва се случил тежок вооружен инцидент во Чаир.

Во пукањето повреден е припадник на МВР од Единицата за брзо распоредување.

Неофицијално според телевизијата напаѓачот што пукал во полицискиот службеник е од скопското село Арачиново.

Извор