Тепачка во Струмица, полицаец доби стап во глава (ВИДЕО)

Видео од тепачка со стапови на струмичкиот „Кванташки пазар“ од вчера масовно се споделува на социјалните мрежи фејсбук и инстаграм, пренесува струмицаденес.мк

На видеото може да се забележи дека таму се наоѓаат и припадници на струмичката полиција кои неуспешно се обидуваат да ја смират ситуацијата.

Во продолжение погледнете го видеото во кое се гледа како ден граѓанин удира полицаец со стап.