Откако вчера на Алсат М премиерот Заев го навреди градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари сугерирајќи дека се гушкал со лидерот на опозицијата Мицкоски и ексминистерот за здравство не остана должен, го нарече Заев “Мурто Амнестија”.

Како Заев предходно на ТВ го навреди Таравари: