Таравари го нарече премиерот „Мурто Амнестија“

Градоначалникот на Гостивар на Фејсбук реагираше по ироничната изјава на премиерот Зоран Заев кој синоќа во емисијата 360 степени на Алсат М рече дека можеби Христијан Мицкоски се гушкал со Таравари:

„На Мурто Амнестија не му пречи бегството на Груевски, ниту слободата на Велјановски, ниту затворот на Фета Халими, запнал со Гостивар“, напиша Таравари на Фејсбук.

https://www.facebook.com/arben.taravari/posts/10220414467012815