Основачот на ВМРО Народна партија Љубчо Георгиевски вечерва е предмет на “тролање” (задевање) на социјалните мрежи откако светот преку телевизијата Ал Џезаира виде како раководството на авганистанските Талибани ја презеде претседателската палата во Кабул.

Еден од топ командантите на талибанската армија за многумина неверојатно наликува на Љубчо Георгиевски, близок партнер на премиерот Зоран Заев.