Столе “Национале” со порака до јавноста за референдумот

Македонскиот репрезентативец и капитенот на ракометниот клуб Вардар Стојанче Стоилов денеска нема да прави ајвар.

Тој на денот на референдумот за промена на името Македонија објави краток статус на својот Фејсбук профил.

“Никогаш северна, секогаш Македонија”, напиша Столе Национале и јасно кажа каков е неговиот став за референдумот.