Силјановска: Бомбите што ги слуша јавноста се шокантни


Во вечерашната дебата на телевизија Телма, професорката Гордана Силјановска Давкова, која е носител на листата на ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 се осврна на кампањата за предвремените парламентарни избори и за сето она што се зборуваше во кампањата.

„Бомбите кои ги слуша јавноста не ми се познати, но се шокантни. Личат на признание. И сега веќе секој би интерервенирал во нормална држава, но кај нас Русковска, Јовевски не реагираат на тоа што го слушаме“, рече Силјановска.