Ексградоначалникот на Скопје и еден од најсериозните кандидати за наследник на Димитар Ковачевски вчера го обвини лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека се појавил пред новинарите по маица во кратки ракави.

„Мицкоски излегол на прес во маица со кратки ракави. КРАТКИ РАКАВИ …”, напиша Шилегов кој нема друга забелешка за настапот на Мицкоски кој го осуди и отфрли обидот на владата да го наметне стариот предлог на Макрон како нов.


При коментирањето на Шилегов од непознати причини кои можат само да се претпостават, не му текнало дека и самиот тој излегувал на прес конференции по кратки ракави.