Шест години затвор за Јанкуловска (ФОТО)

Кривичниот суд изрече пресудата од 6 години затвор за екс-министерката на МВР, Гордана Јанкуловска,во случајот „тенкк“ за кој веќе се осудени со затворска казна 2 лица.

Обвинителката од СЈО Фатиме Фетаи по изрекувањето на пресудата побара Јанкулоска да и биде изречена мерка куќен притвор, поради опасност од бегство, но да се земе предвид дека таа е мајка на малолетно дете.