Екс шефот на УБК Сашо Мијалков кој два дена е во бегство во моментов се наоѓа во канцеларијата на јавната обвинителка за организиран криминал Вилма Русковска, тврдат извори во обвинителството.

Изворот тврди дека Мијалков самиот побарал да се предаде на обвинителството.