Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Стефан Ристовски, со порака на Инстаграм до гостите од Бугарија пред вечерашниот дуел од Лигата на нациите во Скопје.

„Добредојдовте во Македонија. Сега нам ни е редот европски да ве пречекаме европски. Среќно браќа мои“, порача Ристовски.