Река ќе ги земе „моите“ гласови во првиот круг, вели Пендаровски

Претседателскиот кандидат на СДСМ, Стево Пендаровски, верува дека тој и Гордана Силјановска ќе поминат во вториот круг на претседателските избори. Што се однесува до кандидатот Блерим Река, Пендаровски во интервју за Ал Џезира вели: „Реалните проценки покажуваат дека тој не може да помине во вториот круг, но грубо кажано, тој во првиот круг ќе ги … Продолжи со читање Река ќе ги земе „моите“ гласови во првиот круг, вели Пендаровски