Кристијано Роналдо е во изолација откако последниот тест покажа дека е позитивен на Ковид-19.

Португалецот го пропушта меот со Шведска вечерва во Лигата на нации, потоа нема да настапи и против Кротоне во калчото и со сигурност против Динамо Киев во Лигата на шампионите.