Притворен, осуден, помилуван, директор … ова се делови од биографија на функционер во владата на Ковачевски кој бил именуван по предлог на коалицијата на власт од СДСМ, ДУИ и Алијанса на Албанците.

Во твитот на денот се анализира биографијата на кадар на Алијанса на Албанците на Арбен Таравари.

CV за директор од редовите на Алијанса за Албанците.

2015 – ПРИТВОР за КРИУМЧАРЕЊЕ НА МИГРАНТИ
2016 – ОСУДЕН
2016 / 2020 – КПД ИДРИЗОВО
2017 – ПОМИЛУВАН за 6 месеци затвор
2022 – врши промена на презиме од Хајдиновски во Ајдини
2023 – ИМЕНУВАН за ДИРЕКТОР

Целата приказна која ја лиферуваа извори во ДУИ во овој текст

Владата побарала смена на директорот криминалец кадар на Таравари но молчи за скандалот