Шефицата на СЈО, Катица Јанева, дала наредба за претреси и проверки на сите кои влегуваат и излегуваат од зградата, вклучетелно и на обвинителите, дознава „А1он“.

Шефицата Јанева ја донела одлуката денеска, а сите останати дознале откако на влез во СЈО, полицаецот ги стопирал и им барал да им ги провери торбите кои ги носеле со себе по налог на Јанева.
Вработените се шокирани и револтирани од ваквата наредба и сметаат дека дел од нив сметаат дека ова е притисок,