Премиерот Димитар Ковачевски, поранешниот градоначалник на Скопје, Петре Шилегов и актуелниот генерален секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ вечерва се на националната арена „Тодор Проески“ каде го следат мечот Македонија – Бугарија.

Фотографијата на социјалните мрежи ја објави Шилегов со опис „Навиваме за Македонија“.

Резултатот до 85 минута е 0:1 за Бугарија откако Македонија во 15-тата минута остана со играч помалку.