Поздрав до Каракачанов од Мала Преспа (ВИДЕО)

„Касандра и Ранду“ преку Твитер му испрати поздрав на бугарскиот вицепремиер, министер за одбрана, лидер на софиското ВМРО-БНД и еден од најгласните бранители на ветото за старт на преговори на Македонија со Европската унија, Красимир Каракачанов, од ученичка Македонка од Мала Преспа.