Поскапува „еуросуперот 98“

Од ноќеска по полноќ за два денари поскапува бензинот БС-98 и ќе чини 92,5 денари за литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ).

Малопродажните цени на останатите горива денеска остануваат исти и нема да се менуваат.

-Литар еуросупер БС-95 и натаму ќе се продава за 90 денари,

-литар еуродизел ќе чини 100,5 денари,

  • а екстра лесното масло за домаќинство ќе се продава за 97 денари за литар.