Поглаварот на ИВЗ побара смрт за болна судијка, следбениците ракоплескаа (ВИДЕО)

Во своето обраќање на прес конференција поглаварот на Исламската верска заедница Сулејман Реџепи побара да умре болната судијката која ја донела одлуката Бузаку да биде нов поглавар, пренесе ТВ 21.

“Слушнав дека имала проблеми со здравјето. Не ја жалам, таквите нека починат”, изјави Реџепи пред шокираните новинари.

Неговите приврзаници срамната и нечовечка изјава на реисот ја дочекаа со аплауз.

https://www.facebook.com/tv21hd/videos/393614188158148/?sfnsn=mo