Три децении прославија вчера навивачите на групата „Шверцери“ со спектакуларен огномет на Скопското Кале и со распослување на огромно знаме над ѕидовитеод тврдината.

Навивачите на прволигашот „Шкупи“ од Чаир, популарните „Шверцери“ најавија повторување на пиротехничко шоу и по денешниот дерби дуел од Првата лига против „Вардар“ кој се игра со почеток од 16:00 часот.


https://www.facebook.com/tv21hd/videos/2274058932647139/