Откако пропаднаа уставните измени претседателот на Македонија Стево Пендаровски вечерва во интервју за Сител го даде можеби најнервозното интервју од кога е претседател.

Во разговорот со Славица Арсова во „тема на денот“ Пендаровски покажа исклучителна нервоза која досега не била присутна во толку голем интензитет.


Пендаровски во интервјуто зборува за пропаднатата процедура за уставни измени, за поддршката од албанските партии за неговата нова кандидатура, за анкетите и други теми.

Целото интервју во видеото

Предходно во нервозен настап премиерот Ковачевски најави одземање на пасоши на туѓи држави

Дали Ковачевски денеска ја кажа најголемата глупост во неговата политичка кариера? (ВИДЕО)