Home Search

бирн - search results

If you're not happy with the results, please do another search

Клековски: Спасовски да поднесе оставка, поради ескалацијата на насилствата и убиствата – криминалот и...

„Кога сме кај анализи за ‘безбеден град’ и намалување на криминалот, дали може МВР да објави колку има запленето не марихуана, туку хероин и...

Молкот на Груби што индиректно значи признавање на криминал и корупција

Првиот вицепремиер цели 9 месеци се крие од прашањата за скриените хонорари во Министерството за политички систем и односи меѓу заедниците каде Артан Груби...

(ВИДЕО) Отворен сомнеж дека Ковачевски и Груби местеле тендер за надзор на американски проект

Откриваме нови поединости, кои отвораат сомнеж дека премиеорт Димитар Ковачевски и првиот видепремиер Артан Груби го местеле тендерот за надзор на изградбата на Коридорите...

Како по 4 години загуба фирмата на В. Груби купила ексклузивен дуќан од 500...

Едно од главните прашања поврзани со аферата со братот на вицепремиерот Груби е како тој купува дуќан од половина милион евра, кога неговата...

Го кренавме извозот за 20 отсто и пак сме „во була“ од 3,8 милијарди...

Увозот на енергенси е главен катализатор на трговскиот дефицит кој е сериозен предизвик за одржување на девизниот курс на денарот. И го притиска како...

Кој ги има најголемите фотоцентрали пуштени во употреба во 2022 година?

За разлика од 2021 кога се пуштале електрични фотоцентрали во употреба со многу мала моќност, минатата година со енергетската криза евидентирани се 21 соларни централи...

Кога ќе се почувствува поевтината струја за компаниите?

Прво поевтини сметки за струја за јануари, па дури потоа компаниите ќе ги намалуваат цените на производите. Владата најавува намалување на маржите и ограничување...

Какви иноватори, таква позиција – Македонија на последното место по иновации во Европа

Критиките за Фондот за иновации и технолошки развој за тоа кому и како се делат парите, за какви проекти се чини и дека не...

Годинава потрошени 175 милиони евра буџетски пари за струја

Домашното производство ни од далеку не може да ги задоволи потребите за струја во земјата и да ги покрие загубите на електрична енергија, поради...

Владата „го почести“ ЕСМ со уште 11,5 милиони евра

Владата на последната регуларна владина седница на 29 ноември му одобри повеќе од 11,5 милиони евра буџетски пари на АД ЕСМ за справување со...