Обид на власта за герила се претвори во дебакл на социјалните мрежи (ФОТО)

Обидот на власта со “герила” акција да ја нападне опозицијата за корупција се претвори во целосен дебакл откако на социјалните мрежи се појави “контра-герила” односно фотошопирана фотографија која се однесува на власта и еден од луѓето кои имаат најголема доверба од премиерот и претседателот.

Власта која што знае дека владеачки партии не треба да употребуваат “герила” активности затоа што тие се одговорни за корупцијата, предизвика мАоцна критика за СДСМ и нејзиниот екс лидер Бучковски кој е назначен за преговарач со Софија а предходно на чудесен начин беше спасен од власта да не оди в затвор.

Во контра – герилата на денот на борбата против корупцијата наместо Будимпешта сега стои Бучковски а вие сами ќе си процените за кого деновиве најдобро се однесува пораката на банерот.

Најчитана вест

Претерал ли левичарот кој се залага за едно општество за сите додека десетици илјади едвај преживуваат? https://www.expres.mk/kolku-pari-e-dzhemperot-na-zaev/